27 Aralık 2012 Perşembe

Yandex Browser Turbo Modu

Yandex.Browser Turbo modu eğer edğiştirilmediyse (default ayar) internet hızınız düştüğü zaman otomatik olarak devreye girer ve akıllı adres çubuğunun hemen altında turbo moduna geçildiğine dair bir uyarı mesajı belirir. Bu sayede internet gezintiniz daha hızlı bir şekilde gerçekleşir. Yandex.Browser turbo modu devredeyken ziyaret ettiğiniz sitelerin bazı bölümleri açılmayabilir (flash, shockwave vs. yan uygulamalarla çalışan bölümler). Bunun nedeni daha hızlı bir bağlantının sağlanmasıdır. Yandex.Browser turbo modunu hızınız düştüğünde değilde devamlı olarak kullanmak isterseniz yandex.browser turbo modu ayarlarından bunu değiştirebilirsiniz. Turbo modu ayarlarını açmak için, akıllı adres çubuğuna;

chrome://chrome/settings/search#turbo

yazıp enter tuşlamanız yeterli olacaktır. Açılan sayfadan "Turbo" sekmesi altındaki "Her zaman açık" seçeneğini seçtiğinizde tarayıcınızı kullanırken devamlı olarak turbo modunu kullanabileceksiniz. Kapatmak için yada internet hızınız yavaşladığında devreye girmesi için "İnternet hızı yavaşken otomatik olarak aç" seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.

Yandex Browser Turbo Modu
Yandex Browser Turbo Modu değiştirme penceresi

Turbo modu açıkken bağlantınız farklı bir ip adresi üzerinden gerçekleştiği için (yandex.net, rusya bağlantılı bir ip adresi) yasaklanmış ve DNS değişikliği ile girilebilen sayfalarıda açabileceksiniz. Tabiki bu özellikten yararlanmanız için yandex browser indir sayfamızdan kurulum dosyasını indirip yandex.browser tarayıcıyı edinmeniz gerekecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder